Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 4697 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Pomozte zatopenému Srbsku! Tisk Email

alt


Děkujeme všem dárcům, kteří přispěchali a poskytli peníze a potřebné věci. Za mimořádný finanční dar děkujeme pánům Jozefu Ružičkovi z Bratislavy a Martinu Vosáhlovi.

Za finanční dary děkujeme přátelům z organizace Svornost, dále paní Lence Žákové a pánům Milanu Kvardovi a Tomáši Steinerovi, dále paním Stanislavě Malkové, Věře Kodimové a Zoje Hausnerové a pánům Pavlu Šťovíčkovi, Eriku Kolbingerovi, Květoslavu Zaoralovi, Karlu Královi a Martinu Hájkovi.

První transport odjel z Prahy ve čtvrtek 12.6.2014. Vedou jej paní Adriana Markeševičová a Lucie Nováková-Vujič. Pomoc míří do jednoho z nejhůř postižených míst v Srbsku - do města Krupanj. O výsledku vás budeme informovat.

Distribuci na místě budou naše členky organizovat osobně. Na těchto stránkách vás budeme informovat o tom, jak celá akce proběhla a jaké měla výsledky. Přineseme i fotodokumentaci.

Protože povodní zasažené území je velké a počet postižených lidí je mimořádně vysoký, budeme v pomoci a sbírce pokračovat i po návratu týmu ze Srbska.

Oficiální místa přiznala doposud necelých sto mrtvých, ale je pravděpodobné, že celkový počet obětí záplav se zvedne až na 1 000 osob! Lidé v záplavách ztratili všechen majetek a mnohé domy se budou muset zbourat. Ty, co zůstanou, je potřeba dezinfikovat, vysušit, znovu zařídit. Lidé tam byli úplně odříznuti několik dnů od okolí, teď žijí v provizorních táborech, utíkali tak rychle, že se jim nedostává ani základních věcí. Potřebují hlavně:

hygienické potřeby jako mýdla, zubní pasty, sprchové gely, atd.

pomůcky na úklid a dezinfekci domů jako kartáče, saponáty, cif, savo, rukavice, toaletní papír, atd.

Zároveň se naše kontaktní osoby působící na místě shodně vyjádřily, že jsou potřeba věci pro děti: výživy a kaše ve skle (mají kontaminovanou vodu, nemohou tedy z ní dětem připravovat jídlo), brali by i dětské omalovánky, pastelky, sladkosti, ve kterých není čokoláda (kvůli transportu na místo), sušenky, Brumíky apod.

Také jsou potřeba mixéry, konvice na horkou vodu, sbíráme i nové hrnce, pánve a příbory, které nikdo nepoužíval (prosíme, nenoste odpad, kterého se chcete zbavit), hrníčky apod. věci do domácnosti.

Uzávěrka 1. etapy sbírky je v úterý 27. 5. 2014 večer. Na místě pomoc předá paní Adriana Markeševičová a zaručí, že se všechny věci dostanou potřebným. Naše sbírka je určena pro nejpostiženějším místa ¨C Obrenovac a Krupanj.

Na předání pomoci se laskavě domluvte s paní Adriana Markeševičová - č.mobil č. 702 843 084 (toto číslo bude opět živé po návratu paní markeševočové ze Srbska, tedy asi 22.6. večer)

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Peněžní dary můžete posílat na sbírkové konto našeho sdružení Přátelé Srbů na Kosovu - transparentní účet u Raiffeisenbank č. 33 53 53 / 5500 a označte platbu "SOS Srbsko"

Další spojení na organizátory: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


altZa hmotnou pomoc a operativní regaování na vzniklou situaci děkujeme vedení a pracovníkům firmy Subtera a panu Františku Postupovi.

Další místo sběru pomoci Srbsku a Srbům v Bosně a Hercegovině je v Srbském kulturním centru - Sokolovská 18, Praha 2

Denně od 15,00 do 18,00 hod.

Tam potřebují především jídlo (mouku, balené mléko, balené vodu, kojeneckou vodu, olej na vaření) a dále hygienické potřeby, desinfekce.

Děkujeme všem za projevenou solidaritu se srbskými lidmi v zatopených oblastech


Přátelé Srbů na Kosovu a Metochii, o.s.