Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 823 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Pokračovuje pátrání v Rudnici Tisk Email

Pátek, 6. června 2014Srbské státní zastupitelství pro stíhání za válečné zločiny nařídilo vyšetřování ještě na jednom místě v oblasti kamenolomu v Rudnici.

Jak uvedla televize B92, vyšetřování bylo nařízeno, aby pokračoval průzkum terénu, při kterém byly vykopávky posmrtné ostatky osob, o kterých se soudí, že byly zabity během konfliktu na Kosovu v roce 1999.

Části kamenolomu v Rudnici byly nejprve zkoumány v roce 2007, poté v letech 2010, 2011 a 2013.

Srbská vládní komise pro pohřešované osoby 3. června tohoto roku oznámila, že doposud na území lomu v Rudnici poblíž Rašky byly exhumovány ostatky nejméně 34 těl, a předpokládá se, že jde o těla Albánců zabitých během války na Kosovu.

Vykopávky na místě začaly 23. dubna pod vedením Odboru pro válečné zločiny Vyššího soudu v Bělehradě.

Identita nalezených tělo bude určena na základě analýzy DNA.

Komise uvedla, že určitý počet exhumovaných ostatků je v procesu forenzní identifikace a zpracováním. Na tom pracuje tým soudních expertů ze Srbska společně s odborníky z mise EULEX, "zatím nás čeká další práce na pečlivé extrakci ostatků a jejich forenzní analýze a identifikaci."

V svém prohlášení Komise uvedla, že pokračuje v průzkumu terénu a výkopech v rozšířené lokaci a v hledání zbývajících ostatků, o kterých se předpokládá, že jsou tam pohřbeny.

- - -

 Zdroj: http://www.radiokim.net/, překlad vd