Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1393 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Mesić na Kosovu Email

Pondělí, 18. leden 2010
Chorvatský prezident Stjepan Mesić před několika dny pobýval na Kosovu, kde byl přivítán s nejvyššími státními poctami.
Místní sdělovací prostředky uváděly, že albánské vedení Kosova tímto přivítáním chtělo Chorvatsku poděkovat za to, že před Mezinárodním soudním tribunálem bránilo legálnost jednostranného vyhlášení nezávislosti.

Politický analytik Nedžmedin Spahjiu v rozhovoru pro BBC říká, že v Prištině je Mesić vnímán jako velký přítel Kosova, a že Chorvatsko, spolu s Maďarskem a Bulharskem, bylo mezi prvními státy regionu, které uznaly nezávislost.
Podle zpráv BBC pak hostitel, prezident tzv. státu Kosova Fatmir Sejdiju, udělil Mesićovi Zlatý řád nezávislosti a z rozhodnutí představitelů města Priština byl prohlášen za čestného občana hlavního města tzv. státu Kosova.
V rámci návštěvy Kosova Mesić krátce promluvil k poslancům parlamentu Kosova, poté však v podvečerních hodinách navštívil  obec Janjevo, ve které do intervence NATO r. 1999 žilo několik tisíc Chorvatů a dnes jich tu zůstalo sotva několik stovek.
Původně byla návštěva Kosova naplánována na čtvrtek 7.ledna 2010, pak však byla přesunuta o jeden den, aby se nekonala v době oslav pravoslavných Vánoc podle juliánského kalendáře.
Bělehrad proti návštěvě Mesiće protestuje hlasitěji než v případě představitelů jiných států regionu (býv.Jugoslávie), neboť, podle Spahijua, chorvatský prezident je na odchodu ze své funkce, a proto nesouhlasné reakce nepovedou ke zhoršení vztahů Srbska a Chorvatska.
Dopisovatel BBC v Prištině informoval, že před příjezdem Mesiće bylo město vyzdobeno Chorvatskými a Kosovskými vlajkami a na hlavních křižovatkách byly postaveny bilboardy s Mesićovou tváří.

Tadić: Mesić učinil anticivilizační gesto

Bělehrad - Srbský prezident Boris Tadić v pátek prohlásil, že rozhodnutí odcházejícího chorvatského prezidenta Stjepana Mesiće udělit milost válečnému zločinci Šinišovi Rimcovi je protievropské a proticivilizační gesto, pro které neexistuje jakékoli ospravedlnění.
Pokud odcházející prezident Chorvatska omilostní zločince, který vraždil srbské děti jen proto, že byly jiné národnosti, pak jde o silně odsouzeníhodný čin a hluboce protievropské a proticivilizační rozhodnutí, které se vymyká zdravému rozumu řekl Tadić, jehož slova zveřejnila Tisková služba kanceláře prezidenta.
Chorvatský prezident bývalému příslušníkovi záložní jednotky chorvatské policie Šinišovi Rimcovi (36) zrušil jeho trest po jednom roce vězení. Rimac byl odsouzen na osm let za vraždění srbského civilního obyvatelstva v obci Pakračka poljana v roce 1991. Vrchní soud tehdy potvrdil, že se osobně likvidací civilních osob zúčastnil.
Prezident Tadić zdůraznil, že úkolem všech zemí daného regionu je plně spolupracovat s Haagským tribunálem, což zahrnuje i to, že váleční zločinci, souzeni před domácími soudy, dostanou zasloužené tresty.

 

                                                                                              O. s. Přátelé Srbů na Kosovu