Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 858 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Madeleine Albrightová: Zastavení etnického čištění na Kosovu a Metohiji je můj největší úspěch Email

Pondělí, 15.březen 2010

Bývalá americká státní tajemnice Madeleine Albrightová v Moskvě prohlásila, že za svůj největší úspěch dosažený ve funkci šéfky americké diplomacie pokládá „zastavení etnického čištění na Kosovu“, informovala agentura Itar-Tas s.

Chcete-li vědět, co považuji za nejdůležitější ze všeho, co bylo učiněno na místě státního tajemníka Spojených států amerických, myslím si, že to bylo zastavení etnického čištění na Kosovu“, řekla Albrightová v odpovědi na otázku jednoho studenta na Moskevské vysoké škole mezinárodních vztahů.

Ruská agentura uvedla, že bývalá americká státní tajemnice na začátku své přednášky vyvolala pobouření, když omylem řekla „provedení etnického čištění“ namísto „zastavení“. Chyba však byla rychle opravena, dodala ruská státní agentura.

Naším přáním bylo řešit situaci diplomatickými prostředky pod záštitou OSN a tuto otázku jsme projednávali i s ruskými kolegy. Nakonec jsme se obrátili na NATO a provedli úspěšnou operaci, díky které dnes lidé na Kosovu žijí svobodně“, řekla Albrightová, když hovořila o událostech v bývalé Jugoslávii.

Bývalá šéfka americké diplomacie ještě dodala, jak je jí obzvláště milé, že po vojenské operaci NATO na Kosovu mnoho novorozených děvčátek dostalo jméno po ní.

Současně Albrightová přiznala, že rozhodnutí NATO neschválili všichni, mimo jiné se proti ní postavilo Rusko.

Albrightová je v Moskvě jako člen 12 ti členné expertní skupiny NATO, která připravuje novou strategickou koncepci Aliance.

Zdroj: http://www.tanjug.rs/, přeložila: Lucie Nováková