Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 1356 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Češi protestovali proti nezávislosti Kosova. Email

Pátek, 18. února 2011


Na hlavním pražském náměstí – Václavském – jednom z největších v Evropě, rozvinula včera skupina mladých Čechů anglicky psaný transparent. Bylo na něm napsáno: „Na prodej – játra,ledviny, plíce, srdce. Kontakt: Hašim Taçi“. Tímto způsobem chtěli mladí Pražané, s jistou dávkou ironie, obrátit pozornost tisíců turistů z celého světa, kteří procházeli po nejnavštěvovanějším místě hlavního města Česka.Bylo to na protestním shromáždění, které svolalo občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu.


Nedaleko od tohoto „inzerátu“ členové Sdružení a početní sympatizanti boje Srbů za obranu jejich hodnot na Kosovu a v krajích na jižním konci Srbska, při příležitosti třetího výročí nelegálního jednostranného prohlášení nezávislosti Kosova, zorganizovali sérii vystoupení.

Při té příležitosti ještě jednou vyzvali občany své země, aby dál a častěji než dosud, poskytovali podporu srbskému boji.Na shromáždění jako host hovořila bělehradská politička Marina Raguš.


Za potlesku účastníků shromáždění největší část svého projevu věnovala skutečnosti, že pomalu ale jistě pravda o tom, co se událo na Kosovu, vychází na světlo.

To, co nyní Dick Marty konstatuje, říkají Srbové víc než deset let. Nás ale nikdo nechtěl slyšet ani ta fakta nechtěl nikdo prověřovat.“

Marina Raguš pochválila Dicka Martyho, známého evropského politika a švýcarského právníka, že i přes nátlak neustoupil a tím přinutil vrcholné evropské orgány, aby v dalším řízení zajistili bezpečnost svědků, bez čehož by průchod spravedlnosti nemohl být zajištěn. Zločinci, kteří se vyhýbají trestu, dnes totiž řídí „nezávislé Kosovo“.

Na meetingu mimo jiných hovořil i režisér Václav Dvořák, jehož dokumentární snímek „Uloupené Kosovo“ z roku 2008 byl v Česku přijat obyčejnými lidmi se sympatiemi, ale také s nevysvětlitelným váháním státní televize, zda toto dokumentární dílo má vůbec veřejnosti ukázat.

Ta nechuť byla „odůvodněna“ přáním redakce, aby vedle tohoto, údajně „prosrbského“ filmu, se objevil ještě jiný dokumentární film, který by bránil albánskou stranu.

Účastníci shromáždění byli informováni o tom, že Sdružení připravuje pozvání pro několik desítek srbských chlapců a děvčat z Kosova, aby si v Čechách odpočinuly a aby, jak bylo řečeno, zajistili pro ně několik dní opravdové svobody.


Pramen: http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/117999/Cesi-protestovali-protiv-nezavisnosti-Kosova,

Přeložila: Nataša Kević