Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 964 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Nevměšujte se do vztahů Srbska a Kosova! vyzvala EU Albánii Email

Úterý, 20. února 2018

Sídlo Evropské komise.

Evropská komise v pondělí vyzvala předsedu albánské vlády Ediho Ramu, aby se zdržel jakéhokoli zasahování do vztahů mezi Kosovem a Srbskem. Místo toho by se měl podle unijní mluvčí soustředit na realizaci reforem nezbytných pro integraci Albánie do EU.


"Prohlášení, která mohou být vykládána jako zasahování do záležitostí sousedních zemí, jsou nepotřebná," řekla Catherine Rayová, která je mluvčí šéfky unijní diplomacie Federiky Mogheriniové.

Rama v neděli navštívil kosovskou metropoli Prištinu v souvislosti s desátým výročím jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova. Při této příležitosti se zmínil o možnosti, že jednoho dne jeho země a Kosovo budou mít "jednoho prezidenta jako symbol národní jednoty".

Srbové tento postoj předsedy albánské vlády považují za provokaci. Bělehrad pravidelně obviňuje Tiranu z toho, že si stále uchovává ideu vybudování "Velké Albánie". Ta by měla kromě Albánie a Kosova zahrnovat i území obývaná Albánci především v Makedonii a na jihu Srbska v sousedství Kosova.

Samostatnost Kosova v současné době uznává 115 ze 193 členských států OSN, včetně většiny zemí Evropské unie. Srbsko ale nezávislost své bývalé oblasti přijmout odmítá a má v tom kromě jiných podporu i Ruska a Číny - dvou stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Nezávislost Kosova neuznává ani pět členů EU - Kypr, Slovensko, Španělsko, Rumunsko a Řecko.

Pod tlakem Bruselu zahájily Bělehrad a Priština v roce 2011 rozhovory o normalizaci vztahů, které ale po uzavření několika dohod uvázly na mrtvém bodě, protože se obě strany vzájemně obviňují z neplnění dojednaného.

Rada Evropské unie, tvořená šéfy států a vlád členů EU, je podle mluvčí Rayové pro rozšíření unie o západobalkánské státy. Nicméně "EU očekává, že země tohoto regionu budou rozvíjet konstruktivní vztahy a spolupráci a že se budou soustředit... na reformy" potřebné k evropské integraci.


Zdroj