Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 955 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Lavrov a Dačič se vyjádřili ke Kosovu i výroku Thaciho Email

Čtvrtek, 22. února 2018 / MessinMinistr zahraničí Srbska Ivica Dačič se v Bělehradě setkal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. V souvislosti s Thaciho prohlášením, že by se Srbsko po ruském uznání Kosova vzdalo „falešné mytologie“, dnes Lavrov důrazně odmítl, že by Moskva mohla změnit svůj negativní postoj k nezávislosti Kosova. Dačič na tiskovce uvedl, že největší hrozbou pro region je rétorika o „Velké Albánii.“


„Bylo by logičtější, kdyby USA a Velká Británie odvolaly své uznání Kosova, než aby ho Rusko uznalo,“ řekl Dačič. Dále poděkoval Rusku za pokračující podporu Bělehradu ve sporných otázkách, včetně zachování územní suverenity a integrity země a otázky Kosova.

Lavrov reagoval na prohlášení Hashima Thaciho ohledně Kosova:

„Jako většina politiků v Prištině by se měl zabývat vlastními záležitostmi, zejména tím, že jsou obviněni z válečných zločinů“, uvedl Lavrov, a zopakoval, že na rozdíl od některých evropských zemí se Rusko zavázalo k rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1244.

Šéf ruské diplomacie také řekl, že Rusko podporuje autonomní, nezávislou a multidimenzionální cestu Srbska, protože se při své zahraniční politice řídí stejnými principy.

„V Evropě vládne nezdravá situace, kvůli pokusům některých členů EU a NATO zesílit konfrontaci, tlačit NATO dále na východ bez ohledu na názor obyvatel – a to se týká toho, co se stalo v Černé Hoře a o co se nyní pokoušejí v Makedonii a dokonce i v Bosně a Hercegovině,“ řekl Lavrov.

Ministr uvedl, že Rusko dodržuje všechny dohody týkající se Kosova, ale také Bosny a Hercegoviny a dodal, že jeho země bude proti jakýmkoli pokusům tyto dohody porušovat a obcházet je.


Zdroj